logo-otoguven
O T O G Ü V E N

Ankara İvedik Opel Çıkma Parça

Ankara İvedik Opel Çıkma Parça

OTO GÜVEN

Opel araçlar için Ankara yedek parça arayışı içinde olanlar Oto Güven ile iletişime geçebilir. Opel çıkma parçalar, arızalanan ya da kaza yapan araçlardan alınan sağlam ürünlerdir. Ankara İvedik Opel çıkma parça çeşitleri, değişmesi gereken ürünlerin kolayca bulunabilmesi için farklı özelliklere sahiptir. Opel’in tüm modellerine uygun olarak üretilirler.

Çıkma parçalar, uygun fiyatta sunulurlar. Aynı zamanda kazalı ve arızalı araçların sağlam kalan parçalarının tekrar kullanılması geri dönüşüm açısından da çok önemlidir. Çıkma parçalar, işlevsel ve dekoratif özelliğe sahip ürünlerdir. Opel araçlarda bazı çıkma parçalar, dekoratif amaçlı olarak kullanılırken bazılarıysa işlevsellik yönünden öne çıkıyor. Opel araçlar için tasarlanan çıkma parça çeşitlerinin her biri farklı özellik ve işlevlerden oluşuyor.

 

Ankara İvedik Opel Çıkma Parça Çeşitleri Nelerdir?

 

Opel araçlar, birçok bileşenin birleşmesiyle meydana gelen mekanik cihazlardır. Bu mekanik cihazın içerisindeki her parça farklı bir işleve sahiptir. Parçalardan herhangi birinin kaybolması ya da bozulması aracın çalıştırılmasında büyük sorun yaratır. Kaybolan ve bozulan parçaların yerine takılanlara çıkma parça adı verilir.

Ankara yedek parça çeşitleri geniş ürün yelpazesine sahiptir. Çıkma parçalar, araçların içerdiği özellik ve yapım senesine göre değişkenlerdir. Örneğin, 20 sene önce üretilen bir Opel modelinin ihtiyaç duyduğu çıkma parçalarla yeni üretilen modeldeki parçaların arasında büyük farklılık vardır. Opel modellerinin her birinin arasında farklı fonksiyonel özellikler bulunuyor. Eski modellerin donanımı azken yeni modeller donanım açısından çok zengindir.

Ankara İvedik Opel çıkma parça çeşitleri, sürüş kabiliyetini de korurlar. Dış cephe korunmasında da etkin rol oynuyorlar. Bazı çıkma parçalar, daha sonra sürücünün isteği doğrultusunda da araca monte edilebilir. Çıkma parçaların profesyonel ekipler tarafından monte edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde doğru yapılmayan monte işlemleri araca büyük zarar verir. Opel çıkma parça çeşitlerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

 1. Süspansiyon,
 2. Park kamerası,
 3. Fren balatası,
 4. Hava filtresi,
 5. Fren diski,
 6. Egzoz,
 7. Silecek,
 8. Direksiyon,
 9. Oto far,
 10. Motor,
 11. Stop lambası,
 12. Ön far,
 13. Korna,
 14. Park sensörü,
 15. Sinyal lambaları,
 16. İğneli rulman,
 17. Gösterge panelleri,
 18. Soğutucu ve ısıtıcı petekler,

 

En Sık İhtiyaç Duyulan Opel Çıkma Parçalar

 

Yedek parça çeşitleri zaman içerisinde yıpranır ya da arızalanır. Yıpranan ve arızalanan yedek parçaların kısa sürede değiştirilmelidir. Aksi takdirde araç tamamen kullanılamayacak hale gelebilir. En sık ihtiyaç duyulan Opel çıkma parçaları;

 1. Motor mekanizması,
 2. Piston,
 3. Dişliler,
 4. iç aksam,
 5. Filtreler,
 6. Koltuklar,
 7. Görüş aynaları,
 8. Tampon,
 9. İzolatör,
 10. Kapı fitili,
 11. Klima kontrol paneli,
 12. Regülatör,
 13. Bluetooth mekanizması,
 14. Porya şeklinde sıralanabilir.

Yedek parçaların her birinin görevi farklıdır. Ancak zaman içinde her birine ihtiyaç duyulur. Örneğin, araçta hız limiti aşıldığında ya da aracın sarsıntılı şekilde kullanılması sonucunda motorunda problem yaşanabilir.

Opel araçların elektrik aksamında meydana gelen problemlerin sonucunda ampullerde patlama yaşanabilir. Kayışların arızalanması sonucunda yenileriyle değiştirilmesi gerekiyor. Ankara yedek parça çeşitleri arasında yer alan aydınlatmalar, karanlıkta ortamı aydınlatmanın yanında arka ve ön farlar, elektrik donanımlarının aracılığıyla mekanizma üzerine bağlanır. Far sistemleri, geceleri araç sürerken karanlıktan kaynaklanabilecek arızaları önler.

Opel ve diğer markalardaki araçlarda en çok motorla elektrik sistemlerine bağlı olan yedek parçalara ihtiyaç duyulur. Oto Güven ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan Opel araçlarda kullanılabilecek tüm yedek parça türlerini temin edebilirsiniz.

 

Ankara İvedik Opel Aydınlatma Yedek Parça Çeşitleri

 

Ankara yedek parça türlerinden aydınlatmalar, Opel araçların çevresinde yer alan uyarı ışıkları ve aydınlatmalarının tamamını kapsıyor. Aydınlatma sistemleri, karanlıkta sürücülere güvenli sürüş imkânı sunar. Aydınlatma sistemleri hem sürücünün kendisinin hem de diğer sürücülerin güvenliği açısından tam olması gerekiyor.

Yedek parça kategorisi içerisinde yer alan aydınlatmalar yanmadığında ya da eksik olduğunda kaza gibi büyük sorunlara neden olabilir. Aydınlatma sistemlerinden stop lambası, araçların arka tarafında yer alıyor. Araçlar fren yaptığında arkalarındaki sürücülere uyarı niteliğinde kullanılırlar. Araç güvenliği ve estetik görünümü açısından oto farlardan da yararlanılabilir. Havanın karardığı zamanlarda aracın fark edilmesi için oto far kullanılır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Ankara İvedik Opel çıkma parça çeşitleri ile ilgili sıkça sorulan soruları şöyle cevaplayabiliriz:

 

 1. Araçlarda Çıkma Parçalardan Aydınlatmalar Ne İşe Yarar?

Aydınlatmalar, araçların sürüş güvenliğini sağlar.

 

 1. Stop Lambası Araçların Neresinde Bulunur?

Yedek parçalardan stok lambası, araçların arka tarafında yer alır.

 

 1. Araç güvenliği ve Estetiğini Sağlayan Aydınlatma Türü Nedir?

Oto Güven aracılığıyla oto far yedek parça türünü temin ederek aracın hem estetik görünmesini hem de güvenli şekilde sürülmesini sağlayabilirsiniz.

Online Satış