logo-otoguven
O T O G Ü V E N

Opel Oto Çıkma Yedek Parça

Opel Oto Çıkma Yedek Parça

OTO GÜVEN

Ankara yedek parça hizmetleri ile Oto Güven, araçları tam donanımlı hale getiriyor. Opel araçlara özel olarak tasarlanan çıkma yedek parçalar, araçların kullanım ömürlerini uzatıyor. Opel araç sahiplerine güvenli şekilde sürüş imkânı sunuyor. Çıkma yedek parçaların takılıp çıkarılma işlemleri araçlara yapılan periyodik bakımları ifade ediyor.

Opel oto çıkma yedek parça çeşitleri araçlardaki dış ve iç donanımlara uygun olarak tasarlanmıştır. Opel yedek parça çeşitleri kazalı ve eskiyen araçlardan çıkarılan sağlam parçalar başka araçlara takılır. Geri dönüşüm açısından da önemli bir uygulamadır. Çıkma yedek parçalar, araçların yüksek performans sergilemesi açısından da hayati önem taşıyor. Geniş ürün yelpazesine sahip olan çıkma yedek parçalar çok işlevseldir.

 

Opel Dış Donanım Oto Çıkma Yedek Parça Çeşitleri

 

Ankara yedek parça hizmetleri kapsamında Opel araçların dış donanımları için oto çıkma yedek parça üretimleri yapılıyor. Araçlardaki dış donanımın işlevini kaybetmesi ve eskimesi büyük problemleri de beraberinde getirir. Çıkma yedek parçaların her birinin ömrü farklıdır. Yedek parçalara düzenli bakım yapıldığında parçaların ömürlerine dairde kesin bilgi edinilebilir.

Opel oto çıkma yedek parça çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 

 1. Egzoz

Egzoz, araçların bağırsakları olarak nitelendirilebilir. Motor tarafından yakılan yakıttan kalan kötü gazları araç dışına atar. Kötü gazlar dışarı atılmadığı takdirde motor düzgün çalışmaz. Belirli bir süre sonra motor işlevini kaybederek durma noktasına gelir. Kaliteli ve garantili bir egzoz;

 1. Motor performansını artırır,
 2. Araç yanma odasında biriken gazları dışarı atar,
 3. Araç motorunda yer alan zararlı gazları süzüp dışarı atar,
 4. Motorda yanma noktasında oluşan sesleri minimuma indirip ses kirliliğini azaltır,

 

 1. Direksiyon

Ankara yedek parça çeşitleri arasında yer alan direksiyon, araçların dış donanımlarındandır. Direksiyon sayesinde araç, sürüş sırasında manevra kabiliyeti kazanır. Araç ve sürücü güvenliği açısından hayati öneme sahip olan bu parça mutlaka periyodik aralıklarla kontrol edilmelidir. Direksiyon, özel manevra kabiliyetini kaybettiği zaman hemen değiştirilmelidir. Direksiyonlarda meydana gelen hasarlar, tekerleklerin yola tam tutunmasını engeller. Bu da ortaya can ve mal kayıplarının çıkmasına sebep olur.

 

 1. Silecek

Opel oto çıkma yedek parça çeşitleri, araçlarda camların önünde yer alır. Araç camına çarpan partikülleri ve yağmur, kar silecekler sayesinde temizlenir. Silecekler, sürücülerin araç içinde yer alan düğmeye basılarak çalıştırılmasını sağlar. Kol yardımı ile de silecekler çalıştırılabilir. Silecekler hem yağmurlu hem de karlı havalarda yüksek sürüş güvenliği de sağlar. Silecekler, motora bağlı bir silecek mekanizmasına sahiptir. Yapışmaz plastik ve kauçuktan tasarlanan silecek lastiklerinin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekiyor. Eğer kontrol sırasında lastiklerin yıprandığı görülürse hemen değiştirilmesi gerekir.

 

Opel İç Donanım Çıkma Yedek Parça Çeşitleri

 

Opel oto çıkma yedek parça çeşitleri araçların iç donanımlarında da kullanılır. Opel araçların iç donanım çıkma yedek parçaları motor ve fren sistemlerinden oluşuyor. Opel araçların iç donanımında kullanılan çıkma yedek parçalar şöyle sıralanabilir:

 

 1. Hava Filtresi

Opel araçların motorlarının akciğerleri olarak hava filtresi nitelendirilebilir. Hava filtresi sayesinde araç için zararlı olan içeride dolaşan havanın partiküllerden arındırılması yapılır. Motorun düzgün ve güvenli şekilde çalıştırılmasında etkin rol oynar. Hava filtresi çıkma yedek parça, motora ait silindirlere giren havayı temizleyip araç performansını ve motor çekiş gücünü artırır. Bu çıkma yedek parça düzenli olarak kontrol edilip problem olduğunda hemen değiştirilmelidir.

 

 1. Fren Balatası

Ankara yedek parça türleri içerisindeki fren balatası, araçların doğru şekilde fren yapmasını sağlar. Fren balatalarının dönemsel olarak kontrol edilmesi gerekiyor. Sürüş sırasında ortaya çıkabilecek tehlikelerde aracın durmasını ya da hareketinin azalmasını sağlar. Belirli aralıklarda işlevini yitiren ve aşınan fren balataları mutlaka değiştirilmeli.

 

 1. Fren Diski

Fren diski, araçların fren sisteminde yer alır. Araçların düzgün şekilde yavaşlaması için fren balatalarının sürtündüğü parça, fren diski olarak adlandırılır. Araçlarda en çok yıpranan parçaların başında fren diskleri yer alır. Fren diskleri, kullanım koşulları baz alınarak değiştirilebilir.

Ankara yedek parça sağlayabileceğiniz Oto Güven ile iletişime geçerek Opel araçların hem dış hem de iç donanımlarıyla ilgili çıkma parçaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Opel yedek parça ile ilgili sıkça sorulan soru ve cevaplarını şöyle sıralayabiliriz:

 1. Opel Yedek Parçalar Nasıl Monte Edilir?

Opel yedek parçalar geniş ürün yelpazesine sahiptir. Her bir parça farklı şekilde monte edilir.

 

 1. Opel Yedek Parça Nedir?

Opel araçların dış ve iç donanımlarının sağlıklı çalışmasını sağlayan parçalardır.

 

 1. Opel Yedek Parçalar Kolay Monte Edilir mi?

Opel yedek parçalar türüne göre monte edilir. Örneğin; bir fren diski ile hava filtresinin montesi aynı değildir.

Online Satış